Limited Time SaleUS$89.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209112722 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | US$59.60 | Model Number | 209112722 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Get a flexible, reliable desktop experience for your virtual network and knowledge base users with the HP T520 flexible thin client.
| UPC | 888793090442 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR3 SDRAM |
| Model Name | G9F04AT#ABA |
| Model Year | 2014 |
| Resolution | 1366 x 768 |
| Item Weight | 0.45 Pounds |
| Screen Size | 1 Inches |
| Aspect Ratio | Unknown |
| Display Type | External display supported |
| Manufacturer | Hewlett Packard Office |
| Memory Speed | 1600 MHz |
| Model Number | G9F04AT#ABA |
| Video Output | VGA |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse, Power adapter, Thin client - tower |
| Item Dimensions | 17.7 x 4.8 x 10 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 1.2 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| Video Processor | AMD |
| CPU Model Number | A12-1200 |
| Operating System | HP ThinPro 32-bit |
| Processor Series | AMD A Series |
| Processor Socket | Socket FM2+ |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Specification Met | Energy Star |
| Hardware Interface | DisplayPort, USB |
| Memory Clock Speed | 1600 MHz |
| Hard Disk Interface | Serial ATA |
| Graphics Coprocessor | Integrated Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | QWERTY keyboard |
| RAM Memory Installed | 4 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Optical Storage Device | None |
| Video Output Interface | DisplayPort |
| Connectivity Technology | Ethernet |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 4 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Specific Uses For Product | personal, gaming, business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
| Global Trade Identification Number | 00888793090442 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form