Limited Time SaleUS$1,379.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 215158700 | Release Date | 2026/04/12 | List Price | US$919.60 | Model Number | 215158700 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
HP OmniStudio X All-in-One 32 Desktop PCOperating SystemWindows 11 HomeProcessorIntel Core Ultra 7 258V (up to 4.8 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 8 cores, 22 threads)GraphicsIntegrated: Intel Arc GraphicsDisplay31.5" diagonal, 4K UHD (3840 x 2160), IPS, three-sided micro-edge, anti-glare, 550 nits, 95% DCI-P3MemoryLPDDR5x-8533 MT/s (onboard)StoragePCIe NVMe M.2 SSDNetwork InterfaceRealtek RTL8125BGH-CG 10/100/1000/2500 GbE NICWireless TechnologyIntel Wi-Fi 7 BE200 (2x2) and Bluetooth 5.4 wireless card, non-vProPower Supply280 W 80 Plus Platinum certified power supplyExternal I/O Ports1x USB Type-C 10Gbps signaling rate4x USB Type-A 10Gbps signaling rate1x USB Type-C 20Gbps signaling rate (DisplayPort 1.4 in/out)1x HDMI-out 1.41x HDMI-in 2.11x headphone/microphone combo1x RJ-45Webcam5MP IR camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphonesAudio FeaturesDual 5 W speakersDTS:X UltraPoly StudioEnergy EfficiencyEPEAT Gold with Climate+ENERGY STAR certifiedColorMeteor silverKeyboardHP 710 Wireless Meteor Silver Keyboard and Mouse ComboDimensions (W X D X H)28.14 x 7.88 x 22.26 inWeight21.61 lb
| UPC | 195122215590 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Meteor Silver |
| Language | English |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | HP OmniStudio X 32 All-in-One |
| Model Year | 2025 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Style Name | Windows 11 Pro |
| Item Weight | 21.61 Pounds |
| Screen Size | 31.5 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | HP. |
| Memory Speed | 8533 MHz |
| Model Number | OmniStudio X 32 |
| Speaker Type | Dual 5 W speakers |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| BuiltIn Media | HP OmniStudio X 32 All-in-One Computer, Keyboard, Mouse, Power Cable, Quick Setup Guide |
| Cooling Method | Air |
| Item Dimensions | 28.14 x 7.88 x 22.26 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type B - 3 pin (North American) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 2.2 GHz |
| Total Usb Ports | 6 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Intel Core Ultra 7 258V |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Core Ultra 7 |
| Processor Socket | BGA 2833 |
| Graphics Ram Type | DDR5 SDRAM |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Power Consumption | 280 Watts |
| Specification Met | EPEAT, Energy Star |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, HDMI, Headphone, USB |
| Memory Clock Speed | 8533 MHz |
| Additional Features | Anti Glare Display, Microphone, Speakers, Webcam |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Speaker Description | Dual 5 W speakers |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel Arc Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Microphone, Mouse |
| Keyboard Description | Wireless |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1-Year Manufacturer Warranty, 2-Year Warranty by Techno Intelligence |
| Wireless Compability | 802.11ax, Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Video Output Interface | DisplayPort, HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 4.8 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Education, Everyday Use |
| Biometric Security Feature | Facial Recognition |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form