Limited Time SaleUS$575.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209120428 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | US$383.60 | Model Number | 209120428 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 197497835359 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Pro Mini |
| Model Year | 2024 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Style Name | Minimalist |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | hp |
| Model Number | 400 G9 |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| BuiltIn Media | HP desktop |
| Cooling Method | Air |
| Item Dimensions | 6.97 x 6.89 x 1.34 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type A - 2 pin (North American) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 6 |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Total Usb Ports | 10 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | i5-12500T |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5-12500T |
| Processor Socket | BGA 413 |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Power Consumption | 90 Watts |
| Security Features | Basic Windows security features (Windows Defender, Windows Hello) |
| Compatible Devices | Keyboard, Mouse, Monitor, Printer, External Storage Drive, Wireless Devices |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, HDMI, USB |
| Additional Features | Microphone |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 770 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | QWERTY keyboard |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | probably 4 |
| Video Output Interface | DisplayPort, HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 4.4 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Cache Memory Installed Size | 12 |
| Number of Component Outputs | 3 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form