Limited Time SaleUS$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209132103 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | US$36.00 | Model Number | 209132103 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Color | Black |
|---|---|
| Impedance | 150 Ohms |
| Brand Name | iBasso |
| Model Name | SR3 |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Control Type | Media Control |
| Manufacturer | iBasso |
| Model Number | SR3 |
| BuiltIn Media | Protective Case, Cable, 4.4mm-to-6.3mm cable adapter |
| Noise Control | None |
| Series Number | 3 |
| Cable Features | Detachable, Retractable |
| Control Method | Touch |
| Earpiece Shape | Over Ear |
| Headphone Jack | 4.4 mm Jack |
| Is Autographed | No |
| Frequency Range | 3Hz-40kHz |
| Number of Items | 1 |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Compatible Devices | Headphone |
| Enclosure Material | Metal |
| Frequency Response | 40000 Hz |
| Additional Features | Lightweight |
| Age Range Description | Adult |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Connectivity Technology | Wired |
| Headphones Ear Placement | Over Ear |
| Headphone Folding Features | Over Ear |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form