Limited Time SaleUS$180.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209071918 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | US$120.00 | Model Number | 209071918 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Intel NUC Board (Compute Module), NUC9i9QNB, Bulk
| UPC | 735858434942 |
|---|---|
| Brand | Intel |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | BKNUC9I9QNB |
| Model Year | 2019 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Style Name | Minimalist |
| Screen Size | 13 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Intel Corporation |
| Model Number | NUC9i9QNB |
| Speaker Type | External Speakers Required |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | 1 |
| Cooling Method | bulk |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type B - 3 pin (North American) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 1 |
| Total Usb Ports | 10 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | BKNUC9i9QNB |
| Operating System | Windows 10 S |
| Processor Series | Core i9 |
| Processor Socket | LGA 1151 |
| Graphics Card Ram | 1 GB |
| Graphics Ram Type | 72-Pin EDO SIMM Memory |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Security Features | Likely includes Intel Active Management Technology, Intel Platform Trust Technology (Secure Boot, Intel Identity Protection Technology), and Intel Software Guard Extensions |
| Specification Met | Yes |
| Compatible Devices | Keyboard, Mouse, Monitor, Printer, Speaker, Headphone, Smartphone |
| Hardware Interface | Bluetooth, HDMI, USB, USB 2.0 |
| Memory Clock Speed | 1000 MHz |
| Additional Features | Intel |
| Hard Disk Interface | USB 2.0 |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 630 |
| Graphics Description | Dedicated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| Keyboard Description | Ergonomic |
| Warranty Description | 1 Year |
| Wireless Compability | 2.4 GHz Radio Frequency |
| Hard Disk Description | HDD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | >1 |
| Video Output Interface | HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 5 GHz |
| Connectivity Technology | LAN |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Ram Memory Maximum Size | 1 GB |
| Total Thunderbolt Ports | 2 |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
| Total Expansion Slots Quantity | 1 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form