Limited Time SaleUS$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209089712 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | US$36.00 | Model Number | 209089712 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
INTEL OPTANE H10 16GB + 256GB SSD M 2
| UPC | 735858397070 |
|---|---|
| Brand | Intel |
| Color | Black |
| Model Name | OPTANE H10 |
| Form Factor | M 2 |
| Item Weight | 0.4 Ounces |
| Media Speed | 650 MB/s |
| Manufacturer | Intel |
| Model Number | HBRPEKNX0101A01 |
| BuiltIn Media | 1 |
| HardDrive Size | 256 GB |
| Number of Items | 1 |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Compatible Devices | Desktop |
| Data Transfer Rate | 1 Gigabits Per Second |
| Enclosure Material | 3D Xpoint |
| Additional Features | Portable |
| Hard Disk Interface | SATA 3 GB/s |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Hardware Connectivity | Solid State Drive |
| Connectivity Technology | SATA |
| Digital Storage Capacity | 256 GB |
| Cache Memory Installed Size | 16 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form