Limited Time SaleUS$60.24 cheaper than the new price!!
| Management number | 209085833 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | US$40.16 | Model Number | 209085833 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
INTENSO 480GB 2.5"" SSD High Int
| Brand | Intenso |
|---|---|
| Color | Schwarz |
| Model Name | High Performance 2,5 Zoll 480GB |
| Read Speed | 500 Megabytes Per Second |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Form Factor | 2.5-inch |
| Item Weight | 33 Grams |
| Media Speed | 520 megabits_per_second |
| Manufacturer | Intenso |
| Model Number | 3813450 |
| BuiltIn Media | Interne Intenso SSD - High 2,5 Zoll 480GB |
| HardDrive Size | 480 GB |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Compatible Devices | Desktop |
| Data Transfer Rate | 500 Megabytes Per Second |
| Enclosure Material | NAND Flash-Speicher oder gleichwertig |
| Additional Features | Portable |
| Hard Disk Interface | Serial ATA |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Hard Disk Form Factor | 2.5 Inches |
| Hardware Connectivity | SATA 6.0 Gb/s |
| Connectivity Technology | SATA |
| Digital Storage Capacity | 480 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Multimedia, Personal, Gaming |
| Cache Memory Installed Size | 480 |
| Global Trade Identification Number | 04034303023509 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form