Limited Time SaleUS$14.39 cheaper than the new price!!
| Management number | 218096369 | Release Date | 2026/05/03 | List Price | US$9.60 | Model Number | 218096369 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||





| UPC | 840120601394 |
|---|---|
| Color | Clear |
| Model | OP138W |
| Size Name | 1.88in x 60yd, 2.8mil Thickness |
| Brand Name | JARLINK |
| Unit Count | 2340 Feet |
| Part Number | OP138W |
| Manufacturer | JARLINK |
| Material Type | Biaxially Oriented Polypropylene |
| Item Thickness | 2.8 Mils |
| Number of Items | 12 |
| Compatible Material | Acrylic |
| Surface Recommendation | Cardboard |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Recommended Uses For Product | Packaging |
| Other Special Features of the Product | Heavy Duty; Long Lasting; Durable |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form