Limited Time SaleUS$33.59 cheaper than the new price!!
| Management number | 224418447 | Release Date | 2026/05/09 | List Price | US$22.40 | Model Number | 224418447 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| ASIN | B079GTM367 |
|---|---|
| Brand | JJC |
| Color | Black |
| Model Name | RMT-VP1K |
| Battery Type | AAA |
| Manufacturer | JJC |
| Model Number | RMT-VP1K |
| Maximum Range | 100 Meters |
| Button Quantity | 7 |
| Controller Type | Button Control |
| Mfr Part Number | RMT-VP1K |
| Compatible Devices | Sony Camera & Camcorder |
| Additional Features | Ergonomic |
| Number of Batteries | 2 AAA batteries required. |
| Connectivity Technology | Radio Frequency |
| Maximum Number of Supported Devices | 1 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form