Limited Time SaleUS$15.59 cheaper than the new price!!
| Management number | 218032952 | Release Date | 2026/05/03 | List Price | US$10.40 | Model Number | 218032952 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Color | Green |
|---|---|
| Impedance | 16 Ohms |
| Brand Name | YINYOO |
| Model Name | KBEAR KS2 |
| Style Name | with mic |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Item Weight | 100 Grams |
| Sensitivity | 106 dB |
| Control Type | Media Control |
| Manufacturer | Yinyoo |
| Model Number | ks2 |
| BuiltIn Media | Cable, Eartip, User Manual |
| Noise Control | Sound Isolation |
| Series Number | 2 |
| Cable Features | Detachable |
| Control Method | Touch |
| Earpiece Shape | Rounded tips |
| Headphone Jack | 3.5 mm Jack |
| Is Autographed | No |
| Bluetooth Range | 10 Meters |
| Frequency Range | 20 Hz - 20 kHz |
| Number of Items | 1 |
| Antenna Location | listen to music |
| Audio Driver Type | Hybrid Driver |
| Compatible Devices | Devices with 3.5mm audio input |
| Enclosure Material | Polycarbonate (PC) |
| Additional Features | Ergonomic design, HiFi bass, Lightweight, Removable Cable |
| Carrying Case Color | Green |
| Wireless Technology | wired |
| Warranty Description | 1 Year warranty |
| Age Range Description | Adult |
| Water Resistance Level | Waterproof |
| Connectivity Technology | Wired |
| Headphones Ear Placement | In Ear |
| Specific Uses For Product | music |
| Headphone Folding Features | In Ear |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form