Limited Time SaleUS$169.06 cheaper than the new price!!
| Management number | 212389979 | Release Date | 2026/04/06 | List Price | US$112.71 | Model Number | 212389979 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Adjustable Headband Keewonda headphones for kids bulk fit a range of head sizes , which suitable for Children,Teenagers,Adults,Teachers ... 3.5 mm Universal Plug Widely Use On ear headphones in bulk for school plug into almost any device with a 3.5 mm jack. From laptops and tablets to smartphones, DVD players, and Kindles, kids can stay connected to their dynamic digital world. Strong Cord Soft friendly cord makes the strong and doesn't tangle. Excellent Sound Excellent sound effect school headphones.It is especially suitable for children to learn and use in classroom. In the box 12 Pack Headphones for Students (Each is individually sealed and packed.) Kindly Note: Please just hold the headphone plug part if you want to remove the headphones away from your devices or ears; Please turn around the headphones plug some cycles when connect with your device, this can easily solve many problems for music
| Color | 12 pack Multicolor |
|---|---|
| Impedance | 32 Ohms |
| Brand Name | Keewonda |
| Model Name | KWA29-12PK |
| Unit Count | 12.0 Count |
| Sensitivity | 103 dB |
| Control Type | Media Control |
| Manufacturer | Keewonda |
| Model Number | KWA29-12PK |
| BuiltIn Media | 12 pack Headphones |
| Noise Control | Passive Noise Cancellation |
| Cable Features | Retractable |
| Control Method | Touch |
| Earpiece Shape | Oval |
| Headphone Jack | 3.5 mm Jack |
| Item Type Name | headphone |
| Frequency Range | 20 Hz - 20,000 Hz |
| Number of Items | 12 |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Compatible Devices | ['Laptops', 'Desktops', 'Tablets', 'Smartphones', 'Chromebooks', 'Fitness Equipment'] |
| Enclosure Material | Plastic |
| Additional Features | 3.5mm Plug, Headphones for School, Lightweight, Universal |
| Age Range Description | Kid |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Connectivity Technology | Wired |
| Headphones Ear Placement | On Ear |
| Specific Uses For Product | School |
| Headphone Folding Features | On Ear |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form