Limited Time SaleUS$37.79 cheaper than the new price!!
| Management number | 209098726 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | US$25.20 | Model Number | 209098726 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | Keychron |
|---|---|
| Color | Black |
| Style Name | 8K Polling Rate |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Item Weight | 0.3 Kilograms |
| Manufacturer | Keychron |
| Model Number | Keychron M7 Wireless Mouse |
| Power Source | Battery Powered |
| BuiltIn Media | 1x Extension Adapter For Receiver, 1x Type-C to Type-C Cable, 1xType-A 2.4 GHz Receiver, 1xType-A to Type-C Adapter |
| Button Quantity | 4 |
| Antenna Location | Indoor/Outdoor |
| Hand Orientation | Right |
| Operating System | macOS, Windows |
| Hardware Platform | Mac, PC |
| Compatible Devices | macOS & Windows |
| Enclosure Material | ABS |
| Movement Detection | Optical |
| Additional Features | 30000 DPI, 8K Polling Rate, Ergonomic Design, Programmable Buttons, Rechargeable |
| Number of Batteries | 1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Battery Average Life | 140 Hours |
| Are Batteries Included | Yes |
| Are Batteries Required | No |
| Connectivity Technology | Bluetooth 5.3 / 2.4 GHz / Wired |
| Mouse Maximum Sensitivity | 30000 Dots per Inch |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form