Limited Time SaleUS$89.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 215909559 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | US$59.60 | Model Number | 215909559 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||



| Color | White |
|---|---|
| Style | Modern, Classic |
| Theme | Drawing, Fun, Leisure activitie, Reading, Writing |
| Pattern | Seashell |
| Hardness | F |
| Ink Base | Water |
| Grip Type | Contoured |
| Ink Color | Black |
| Line Size | 0.3~0.5mm Millimeters |
| Body Shape | Round |
| Brand Name | LACHIEVA LUX |
| Model Name | AF-028W |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Drill Point | Fine |
| Item Weight | 0.17 Kilograms |
| Closure Type | brooch |
| Manufacturer | LACHIEVA LUX |
| Model Number | AF-028W |
| Item Diameter | 13.5 Millimeters |
| Material Type | Mother of Pearl |
| Item Dimensions | 6.69 x 2.76 x 1.18 inches |
| Hand Orientation | Ambidextrous |
| Additional Features | Refillable |
| Included Components | Beautiful refillable fountain pen, 2 disposable ink cartridges, 1 ink converter, 1 velvet pouch, 1 elegant gift box, 1 nice packaging bag |
| Age Range Description | Adult |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Writing Instrument Form | Fountain Pen |
| Recommended Uses For Product | Calligraphy, Drawing, Note Taking, Painting, Sketching, Writing |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form