Limited Time SaleUS$190.36 cheaper than the new price!!
| Management number | 209097438 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | US$126.91 | Model Number | 209097438 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
B08HHPNP42
| UPC | 195042615982 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Almond |
| Voltage | 5 Volts |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | 81W1009EUS |
| Model Year | 2018 |
| Resolution | 720p |
| Form Factor | Laptop |
| Item Weight | 4 Pounds |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Battery Life | 6 Hours |
| CPU L1 Cache | 384 KB |
| CPU L3 Cache | 4 MB |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo |
| Memory Speed | 2400 MHz |
| Model Number | 81W1009EUS |
| Power Device | AC adapter |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | B08HHPNP42 |
| Warranty Type | Limited |
| Audio features | Dolby Audio |
| HardDrive Size | 256 GB |
| Audio Recording | No |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Number of Ports | 2 |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 2.1 GHz |
| Total Usb Ports | 1 |
| Video Processor | AMD |
| CPU Model Number | B08HHPNP42 |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Processor Series | Ryzen 5 3500U |
| Audio Output Type | Headphones, Speakers |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | 72-Pin EDO SIMM Memory |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | [Multiple] |
| Display Technology | LED |
| Hardware Interface | 802.11 ac/b/g/n |
| Memory Clock Speed | 2400 MHz |
| Cellular Technology | Wifi |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| CPU Model Generation | 3rd Gen |
| Graphics Coprocessor | Integrated Radeon Vega 8 Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Microphone |
| Keyboard Description | Chiclet |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 1 |
| Wireless Compability | 802.11ac |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Optical Storage Device | BD-R |
| CPU Model Speed Maximum | 3700 MHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 256 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Gaming, Student |
| Display Resolution Maximum | 1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Battery Average Life Standby | 6 Hours |
| LithiumBattery Energy Content | 42 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 30"L x 30"W x 6"Th |
| Automatic Backup Software Included | Windows 10, Windows 10 Home |
| Supported Monitor Maximum Quantity | 1 |
| Notebook Pointing Device Description | [Inferred: Touchpad, but no detailed description available] |
| Other Special Features of the Product | Dolby,Full Hd Anti-glare |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form