Limited Time SaleUS$659.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209110281 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | US$440.00 | Model Number | 209110281 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
This pre-owned or refurbished product has been professionally inspected and tested to work and look like new. How a product becomes part of Amazon Renewed, your destination for pre-owned, refurbished products: A customer buys a new product and returns it or trades it in for a newer or different model. That product is inspected and tested to work and look like new by Amazon-qualified suppliers. Then, the product is sold as an Amazon Renewed product on Amazon. If not satisfied with the purchase, renewed products are eligible for replacement or refund under the Amazon Renewed Guarantee.
| UPC | 657768163203 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Raven Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | IdeaCentre gaming 5i |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Item Weight | 18.5 Pounds |
| Manufacturer | Lenovo |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Cooling Method | heat |
| Item Dimensions | 11.97 x 6.69 x 14.8 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 2.5 GHz |
| Total Usb Ports | 7 |
| Video Processor | NVIDIA |
| CPU Model Number | 12400 |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Core i5 |
| Graphics Card Ram | 12 MB |
| Graphics Ram Type | GDDR6 |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Additional Features | Microphone |
| Hard Disk Interface | Serial ATA |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Nvidia Ge Force Rtx 3060 |
| Graphics Description | Dedicated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | Wired |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 90 days limited warranty |
| Wireless Compability | 802.11ax, Bluetooth |
| Hard Disk Description | HDD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | HDMI |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, LAN, USB |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Gaming, Multimedia, Video Editing |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form